Aktuality

Červen v Tylově domě

Vážení diváci a příznivci Tylova domu,

v sobotu 3. června ve večerních hodinách můžete zavítat do Tylova domu na netradiční prohlídku s názvem „Velký sál v neobyčejném světle“, která se koná v rámci akce Čas pro neobyčejné zážitky. Přijďte si prohlédnout dominantu velkého sálu Tylova domu zblízka – původní elektrický lustr z roku 1929 jak jste ho ještě neviděli! Součástí prohlídky bude i letmý pohled za divadelní oponu a výstava kreseb Marie Plotěné „Ozvěny hudebního nebe“. V době konání akce bude otevřen divadelní bar s venkovním posezením. Nezapomeňte si zajistit vstupenky! Vyzvednutí vstupenek v IC Polička od 30. května do 2. června 2023, nebo do naplnění kapacity 50 návštěvníků/prohlídka. Prohlídky se konají vždy v celou hodinu: 19:00, 20:00. 21:00, 22:00, 23:00, 0:00.

Základní umělecká škola Bohuslava Martinů se bude loučit se školním rokem Závěrečným představením tanečního oboru ve čtvrtek 1. června v 18 hodin a Slavnostním závěrečným koncertem o týden později, ve čtvrtek 8. června v 17 hodin. Radostnou událostí je také pasování školáčků mateřské školky Luční, které proběhne ve čtvrtek 15. června v 15 hodin ve velkém sále Tylova domu.

Třešničkou na pověstném programovém dortu bude recitál operního a muzikálového zpěváka Daniela Hůlky, který rozezní svůj basbaryton v největších hitech své kariéry i v téměř zapomenutých písních. S doprovodem klavíru zavzpomíná také na své muzikálové role, a to ve čtvrtek 22. června 19 hodin. Více informací zde: https://tyluvdumpolicka.cz/daniel-hulka-recital/

Program kina na měsíc červen nabídne celkem 8 filmových snímků včetně jedné projekce ve 3D. Ve středu 7. 6. v 19 hodin promítáme českou komedii Život pro samouky od tvůrců úspěšné komedie Střídavka. V neděli 11. 6. v 16 hodin připluje na plátno kina animovaný film pro děti Myška Pattie na vlnách dobrodružství. Následující neděli 18. 6. zavede Malá mořská víla diváky do hlubin podmořského světa – ve14 hodin ve 2Da v 17 hodin ve 3D. V pondělí 12. 6. v 19 hodin je na programu (možná) poslední kapitola jedné z nejdelších filmových ság – Rychle a zběsile 10. O týden později, v pondělí 19. 6. v 19 hodin, diváky pobaví humor oscarového herce Roberta de Nira v americké komedii Pappa Mia!. V neděli 25. 6. v 16 hodin promítáme animovaný film Spider-Man: Napříč paralelními světy, ve kterém se diváci vydají na zběsilou jízdu Mnohovesmírem. Milovníci dobrodružných filmů o Indianu Jonesovi by si neměli nechat ujít premiéru dalšího pokračování – snímek Indiana Jones a nástroj osudu promítáme v den české premiéry 29. 6. v 19 hodin. Školní rok i červnový program Tylova domu zakončí animovaná komedie pro děti Mezi živly, kterou promítámev pátek 30. 6. ve 14 hodin. V nabídce Tylova domu naleznete cenově zvýhodněnou permanentku do kina.Kompletní program kina a více informací k permanentní vstupence naleznete na našich webových stránkách v sekci Kino: https://tyluvdumpolicka.cz/program-kino/ ; https://tyluvdumpolicka.cz/kino-permanentka/

Předprodej vstupenek zajišťuje Informační centrum Polička. Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz, kde také naleznete kulturní kalendář Tylova domu a veškeré další informace. Programovou nabídku pravidelně zveřejňujeme také na výlepových plochách v Poličce a okolních městech a na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Milé divačky, mílí diváci, děkujeme Vám za Vaši přízeň a přejeme Vám krásné kulturní zážitky!