Aktuality

Září v Tylově domě

Vážení diváci a návštěvnici Tylova domu,

Tylův dům v měsíci září opět otvírá své dveře pro veřejnost. V nadcházející sezóně Vám nabídneme celou řadu divadel, koncertů, festivalů, kin, kurzů a kroužků.

V polovině měsíce září v našem městě proběhne 12. ročník mezinárodního festivalu pantomimy MIME FEST. Festival se bude konat od 20. do 23. září 2023. Dramaturgie programu se zaměřuje na profesionální umělce a široké spektrum mimického divadla. V Tylově domě se během letošního ročníku festivalu uskuteční celkem čtyři představení pro veřejnost a jedno pro školy. Celý program festivalu je dostupný na stránkách www.mimefest.cz.

V pátek 15. září bude zahájen Základní kurz tance a společenské výchovy. Tento kurz je určen pro dívky a chlapce, kteří dosáhnou 16 let a mají chuť se naučit základy tanečních technik a chování ve společnosti.

Koncertem komorního dua příčné flétny a klasické kytary Viento Marero Duo v podání manželů Mecových pokračuje v úterý 19. září 2023 od 19 hodin abonentní cyklus Klasická hudba a MY 2023.

Od září budeme otevírat kroužky Pilates workout a Kalanetika, následně v říjnu budou otevřeny kroužky Orientální tanec a Jazz dance. Tyto volnočasové aktivity budou probíhat celý podzim. Přihlášky a informace naleznete na našich webových stránkách v sekci Kurzy a kroužky.

Program kina na měsíc září nabídne celkem 8 filmových snímků. V neděli 3. září zveme rodiče s dětmi na projekci ukrajinské animované pohádky Mavka: Strážkyně lesa, kterou promítáme ve 14 hodin v originálním ukrajinském znění Mavka. Lisova pisnya a následně v 16 hodin s českým dabingem. Mission: Impossible, nejnadupanější akční série současnosti, se vrací na filmové plátno tentokrát s podtitulem Odplata – První část, kterou uvidíte v pondělí 4. září v 19 hodin. Filmová komedie Můžem i s mužem vycházející z úspěšné a vždy beznadějně vyprodané stejnojmenné divadelní komedie od žen pro ženy a muže pobaví diváky ve středu 6. září v 19 hodin. Ve středu 13. září v 19 hodin zveme nejen fanynky kultovní hračky do země panenky Barbie. Animovaný film pro teenagery Želvy Ninja: Mutantí chaos promítáme v neděli 24. září v 16 hodin. Volné pokračování diváckého hitu Úsměvy smutných mužů, české drama Dvě slova jako klíč s Davidem Švehlíkem a Ivanem Fraňkem v hlavních rolích, promítáme v pondělí 25. září v 19 hodin. Romantickou komedii Nikdy neříkej nikdy s Terezou Kostkovou v roli cvičitelky jógy, které nevyšlo manželství, uvidíte ve středu 27. září v 19 hodin. Kompletní program kina naleznete na našich webových stránkách v sekci Kino.

I na podzim můžete ušetřit na vstupném s kinoPERMANENTKOU, kterou nabízíme jak pro dospělé diváky, tak i pro děti. Více informací naleznete na našich stránkách v sekci Kino – Permanentka.

Předprodej vstupenek zajišťuje Informační centrum Polička. Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz, kde také naleznete kulturní kalendář Tylova domu a veškeré další informace. Programovou nabídku pravidelně zveřejňujeme také na výlepových plochách v Poličce a okolních městech a na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Milé divačky, mílí diváci, děkujeme Vám za Vaši přízeň a přejeme Vám krásné kulturní zážitky!

Tým Tylova domu