Hrobka s vyhlídkou

NÁHRADNÍ TERMÍN
SOBOTA 25. 11. v 19:00 h

Vstupné 

140 Kč dospělí

70 Kč senioři 60+ / studenti / ZTP

 

VSTUPENKY BEZ MÍSTENEK

Divadelní představení Hrobka s vyhlídkou, kterým měl DS Hýbl Česká Třebová v sobotu 7. října zahájit XIII. ročník nesoutěžní přehlídky divadelních ochotnických souborů ZÁKREJSOVA POLIČKA, se z důvodu náhlé indispozice uskuteční v náhradním termínu 25. 11. 2023 v 19 hodin. Zakoupené vstupenky i abonentky zůstávají v platnosti na náhradní termín. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, máte možnost požádat o vrácení vstupného na e-mail tyluvdum@tyluvdum.cz do pátku 6. 10 2023. Děkujeme za pochopení.

NÁHRADNÍ TERMÍN: Zakoupené vstupenky i abonentky zůstávají v platnosti.

Hrobka s vyhlídkou

NORMAN ROBBINS

DS Hýbl Česká Třebová

Děj se odehrává v prostředí pro detektivní příběh jako stvořeném: typicky anglický, staromilsky ponurý dům se spletí tajných chodeb, vchodů a zákoutí, krb, masivní nábytek a těžké závěsy, za okny se ve všudypřítomné mlze utápí zpustlá zahrada. Vše dokonale izolováno od vnějšího světa.

Starý pan Tomb zemřel a zanechal po sobě 7 miliónů liber. Podle závěti mají být 3 milióny rozděleny mezi jeho šest dětí, právního zástupce, hospodyni a ošetřovatelku. Zbytek odkázal jakési spisovatelce slečně Ashové. Rodinka Tombových je velmi svérázná (od travičky Dory se sbírkou mrtvol na zahradě až po „vlkodlaka“ ve sklepě) a jeden na druhého nevraží. Vidina dědictví vztahy ještě vyhrocuje. Věci se navíc komplikují: tři milióny padly na dědickou daň, zbylé čtyři nejsou k nalezení, slečna Ashová není slečna Ashová a kromě toho každou chvíli je někdo z pozůstalých zavražděn. Na konci celé šarády zůstávají naživu dvě relativně nevinné osoby, jenže…

Hra má spád, založený na rychlém střídání postav a událostí na scéně a hlavně na klasickém anglickém humoru. Vtip a elegantní ironie je podstatou samotných aktérů a především jejich dialogů.

Osoby a obsazení:

Hamilton Penworthy
Josef Jan Kopecký

Lucien Tomb
Michal Šalda

Dora Tombová
Lenka Lánová

Emily Tombová
Petra Bártová

Monika Tombová
Tereza Andělová

Marcus Tomb
Jiří Holý

Anna Franklinová
Daniela Stránská

Agatha Hammondová
Zuzana Soukupová

Peregrine (Perry) Potter
Robin Štancl

Freda Mountjoyová
Petra Ryšinová

Tato amatérská produkce hry Hrobka s vyhlídkou je uváděna po dohodě s agenturou Concord Theatricals Ltd. jménem společnosti Samuel French Ltd. www.concordtheatricals.co.uk.

Hra v rámci XIII. ročníku nesoutěžní přehlídky ochotnických divadelních souborů Zákrejsova Polička.

Finančně podporuje Pardubický kraj a město Polička.

Tylův dům

KULTURNÍ CENTRUM

 

Vrchlického 53, 572 01 Polička

příspěvková organizace
IČ: 67441025

Telefon: (+420) 461 725 204
Email: tyluvdum@tyluvdum.cz
Datová schránka: weptmue
Číslo bankovního účtu: 207501494/0600
Oficiální web: www.tyluvdumpolicka.cz

 

Základním posláním Tylova domu je podpora rozvoje kultury, podpora kulturních a tvůrčích aktivit občanů v regionu se zřetelem k oblasti neprofesionálních uměleckých aktivit, podpora tvůrčích aktivit a vzdělanosti dětí a mládeže.

 

Děkujeme za přízeň a přejeme vám skvělé kulturní zážitky.

 

Tým Tylova domu

REKLAMNÍ PARTNEŘI

Copyright © Tylův dům, 2021 - 2024. Built by BFT.