Misterio del ángel

PÁTEK 24. 06. v 19:00 h

Vstupné

330 Kč plná cena
165 Kč senioři 60+/studenti/ZTP
1. – 6. řada

310 Kč
155 Kč senioři 60+/studenti/ZTP
7. – 11. řada, čelní balkón

290 Kč
145 Kč senioři 60+/studenti/ZTP
12. – 13. řada, boční balkón

ZRUŠENO

Vážení diváci, z důvodu nízkého prodeje se tanečně hudební show Misterio del ángel ruší. Vstupné za vstupenky zakoupené v IC Polička a v pokladně Tylova domu Vám bude vráceno v kanceláři Tylova domu. Vstupné za elektronické vstupenky zakoupené online Vám bude automaticky vráceno zpět na účet. Děkujeme za pochopení.

NÁHRADNÍ TERMÍN

Vážení diváci, tanečně hudební představení Misterio del ángel v původním termínu 12. 12. 2021 bylo vzhledem k situaci spojené s COVID-19 odloženo na náhradní termín 24. 06. 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Děkujeme za pochopení.

MISTERIO DEL ÁNGEL – tango argentino show

Escualo Quintet – Tangonexion – Anna Polívková – Michal Kurtiš

Ojedinělá tangová show přinášejí fascinující pohled na naše nitro. Tento hudebně taneční příběh ukazuje cestu života, kde jsme v jednom okamžiku obklopeni láskou, něhou a smyslností a v druhém jsme svíráni nejkrutější bolestí a steskem. 

Koncept: Jakub Jedlinský a Patricie Antar Poráková

Hudba: Escualo Quintet

Choreografie: Patricie Antar Poráková a Javier Antar

Tanec: studio Tangonexion – Patricie Antar Poráková a Javier Antar, j.h. vystoupí v projektu také Anna Polívková a Michal Kurtiš, vítězové VI. řady StarDance

Světelný design: Michal Kříž 

Na programu:

Astor Piazzolla, Julian Plaza, Osvaldo Pugliese, Juan C. Cobián, Lalo Schifrin a další.

 

ESCUALO QUINTET

Pětice vynikajících instrumentalistů přináší hudební fenomén argentinského tanga.

Tento charismatický soubor absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů a koncertoval u nás i v zahraničí. Co do nástrojového obsazení je uskupení identické s kvintetem legendárního argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly.

V interpretaci se Escualo kvintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních a koncertního stylu – Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu. 

Členové souboru:

Jakub Jedlinský – bandoneon

Vít Chudý – housle

Petr Beneš – el. kytara

Ivan Vokáč – klavír

Jan Prokop – kontrabas

 

TANGONEXION

Taneční studio Tangonexion tvoř pár Patricie Antar Poráková, Javier Antar a další vynikající tanečníci. V argentinském tangu hledají svůj osobitý styl, a jak sami říkají: „nedosažitelnou dokonalost“.

Patricie Antar Poráková studovala v Barceloně na Estudis del Teatre – Jaques Lecoq poezii těla. Zabývala se současným tancem, butoh, kontaktní improvizací, africkými tanci a tangem. Kromě České republiky působila ve Španělsku, Německu, Portugalsku, Argentině, a podílela se na kulturních a scénických výzkumech v Mexiku, Kolumbii, Brazílii a Peru.

V roce 2011 byla nominována na titul Tanečnice roku v rámci České taneční platformy za ztvárnění role v inscenaci DIVADLO souboru Farma v jeskyni.

Javier Antar  je argentinský tanečník, performer a choreograf. Je žákem slavného Gustava Naveiry. Jeho muzikálnost, půvab a elegance dělají z Javiera fascinujícího tanečníka, který si získává pozornost po celém světě. 

 

ANNA POLÍVKOVÁ

Vystudovala pražskou konzervatoř, odkud pokračovala ve studiích nonverbálního divadla na HAMU. Studia ukončila na Mezinárodní škole pohybového divadla Jacquese Lecoqa v Paříži.

Divadelní začátky Anny Polívkové byly soustředěny především na experimentální divadlo. Výjimkami byla hra Intimního divadla Dáši Bláhové – Monology vagíny a s Marthou Issovou autorská inscenaci Krasavice interkontinentální.

Aktuálně vystupuje v Divadle Letí (8 GB tvrdýho porna), Divadle LaFabrika (Tango, ó tango), Divadle Na Jezerce (Poslední aristokratka) a v Divadle Bolka Polívky.

Do výrazného povědomí filmových a televizních diváků se dostala především díky filmům Restart Účastníci zájezdu. Filmovým divákům se však častěji představuje až v posledních letech. Účinkovala ve filmech Dědictví aneb KurvaseneříkáPohádky pro EmuŠpunti na voděŠpindl nebo Dvě nevěsty, jedna svatba.

 

MICHAL KURTIŠ

Je Choreograf, tanečník a lektor standardních a latinskoamerických tanců, tanga argentina a salsy. V soutěžních tancích zaznamenal řadu úspěchů, mezi které patří například: 2. vicemistr a několikanásobný finalista ČR ve standardních tancích, několikanásobný finalista ČR v kombinaci standardních a latinskoamerických tanců, několikanásobný vicemistr ČR družstev.

Společně s Annou Polívkovou zvítězil v VI. řadě televizní soutěže StarDance.

 

Tylův dům

KULTURNÍ CENTRUM

 

Vrchlického 53, 572 01 Polička

příspěvková organizace
IČ: 67441025

Telefon: (+420) 461 725 204
Email: tyluvdum@tyluvdum.cz
Datová schránka: weptmue
Číslo bankovního účtu: 207501494/0600
Oficiální web: www.tyluvdumpolicka.cz

 

Základním posláním Tylova domu je podpora rozvoje kultury, podpora kulturních a tvůrčích aktivit občanů v regionu se zřetelem k oblasti neprofesionálních uměleckých aktivit, podpora tvůrčích aktivit a vzdělanosti dětí a mládeže.

 

Děkujeme za přízeň a přejeme vám skvělé kulturní zážitky.

 

Tým Tylova domu

REKLAMNÍ PARTNEŘI

Copyright © Tylův dům, 2021 - 2024. Built by BFT.