PÁTEK 05. 05. v 19:00 h

Vstupné

550 Kč
1. – 6. řada

520 Kč
7. – 11. řada, čelní balkón

490 Kč
12. – 13. řada, boční balkón

Silnice

LÍDA ENGELOVÁ, JOHANA KUDLÁČKOVÁ

Divadlo Kalich

Strhující herecké výkony Barbory Hrzánové a Radka Holuba v hlavních rolích zdobí inscenaci pražského Divadla Kalich Silnice, napsanou na motivy slavného oscarového filmu Federica Felliniho. Vyprávění o osobitém soužití dvou potulných komediantů Zampana a Gelsominy divákům nabízí řadu vitpných i napínavých momentů a hercům prostor například doprovodit se na hudební nástroje a předvést na jevišti celou řadu dalších nevšedních dovedností. Vedle Hrzánové s Holubem v dalších rolích excelují v režii Lídy Engelové Klára Cibulková, Zbigniew Kalina a Radek Zima.

„Naše Silnice vypráví o tom, že v životě se mohou stát i věci, které se zprvu zdají být naprosto nemožné. Stejně tak by nikdo nedával šanci vztahu takhle odlišných tvorů, jako jsou věčné dítě Gelsomina a zemitý, z jednoho kusu vytesaný Zampanó. A přesto když jeden odejde, najednou druhý zjistí, že bez něho nemůže být. Protože i ten nejmenší kamínek, i to zrnko písku má v tomto řádu nějaký smysl. Je to prosté a tak silné sdělení. Jde o klasický, archetypální příběh, vlastně pohádku, která diváky vede bezpečně a nezradí je. Není to postmoderna, nevypomáhá si žádnými odbočkami, zkratkami, reminiscencemi a tak podobně. Málokdy se setkáte s takhle jednoduchým, a tím pádem odvážným vedením příběhu. Což je pro inscenování obtížné, ale jestliže jsme k tomu příběhu poctiví, uvěří mu i diváci a půjdou s námi ve velké koncentraci a velkém sepětí,“ prozrazuje Bára Hrzánová.

„Zampanó s Gelsominou putují společně světem, ale vidí ho přitom diametrálně odlišně. A takhle to přece v životě bývá. I když se s někým díváme na stejnou věc, vnímáme ji každý alespoň trochu jinak. A stejně tak každý z diváků vidí jiné představení, i když právě sedí ve stejném hledišti,“ doplňuje Radek Holub.

Herecké obsazení:

Gelsomina

Barbora Hrzánová

Zampanó
Radek Holub

Blázen
Zbigniew Kalina

Principálka, matka, děvka, vdova, jeptiška
Klára Cibulková

Principál, hospodský, čeladín Giovanni, voják
Radek Zima

Námět: Federico Fellini
Divadelní verze: Lída Engelová, Johana Kudláčková
Překlad: Adolf Felix
Režie: Lída Engelová
Dramaturgie: Johana Kudláčková
Scéna: Ivo Žídek
Kostýmy: Ivana Brádková
Hudba: Zdeněk Zdeněk
Pohybová spolupráce: Blanka Burianová

Délka představení: 120 minut, s přestávkou

Hra je zařazena do Divadelního abonentního cyklu JARO 2023.

Tylův dům

KULTURNÍ CENTRUM

 

Vrchlického 53, 572 01 Polička

příspěvková organizace
IČ: 67441025

Telefon: (+420) 461 725 204
Email: tyluvdum@tyluvdum.cz
Datová schránka: weptmue
Číslo bankovního účtu: 207501494/0600
Oficiální web: www.tyluvdumpolicka.cz

 

Základním posláním Tylova domu je podpora rozvoje kultury, podpora kulturních a tvůrčích aktivit občanů v regionu se zřetelem k oblasti neprofesionálních uměleckých aktivit, podpora tvůrčích aktivit a vzdělanosti dětí a mládeže.

 

Děkujeme za přízeň a přejeme vám skvělé kulturní zážitky.

 

Tým Tylova domu

REKLAMNÍ PARTNEŘI

Copyright © Tylův dům, 2021 - 2023. Built by BFT.