Trio Českého rozhlasu
a Svatopluk Schuller

ÚTERÝ 12. 04. v 19:00 h

Vstupné

140 Kč dospělí

  70 Kč senioři 60+ / studenti / ZTP

Trio Českého rozhlasu a Svatopluk Schuller

Trio Českého rozhlasu bylo založeno exkluzivně členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Pro rozhlas tento komorní soubor pravidelně nahrává a vystupuje v přímém vysílání. Nadto je trio zaangažováno vystupováním na privátních i veřejných akcích po ČR i v zahraničí (Japonsko, Německo, Rakousko aj.) a jeho hráči získávají u publika úctyhodný zájem. Jejich patron, Český rozhlas, je jako svůj exkluzivní komorní soubor výhradně podporuje kvůli jejich nekonvenčnímu a modernímu pojetí skladeb, kterým popularizují českou hudbu doma i ve světě.

Lukáš Pavlíček je uměleckým vedoucím Tria Českého rozhlasu. Sólově vystupuje  se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu  a Plzeňskou filharmonií, pod vedením  dirigentů Ondreje Lenárda, Tomáše Braunera, Ronalda Zollmana a Václava Lukse. Od roku 2006 je hobojistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu. V Ostravě roku 2007 získal absolutní vítězství a titul laureáta dechové soutěže. Pravidelně natáčí pro Český rozhlas a spolupracuje s Pražským dechovým oktetem, Pražákovým kvartetem, Bennewitzovým kvartetem, Sedláčkovým kvartetem. Narodil se v roce 1986 v Rakovníku, vystudoval Pražskou konzervatoř ve třídě Bedřicha Vobořila a Vladislava Borovky. Pokračoval ve studiu na Hudební akademii múzických umění v Praze. V roce 2011 studoval na Univerzitě Mozarteum v Salzburgu u Stefana Schilliho.

Lukáš Dittrich jako sólista vystupuje s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Brno, Moravskou filharmonií Olomouc a Czech Virtuosi. Od roku 2015 působí jako sóloklarinetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Je držitelem řady ocenění – kromě titulu laureáta z národních i mezinárodních soutěží, zahrnující i Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka nebo reprezentaci České republiky na Eurovision Young Musicians 2010 se stal také stipendistou nadace Leoše Janáčka a nadace ČHF. Pravidelně natáčí v České televizi a v Českém rozhlase. Vystudoval Konzervatoř v Brně a poté Janáčkovu akademii múzických umění. V letech 2012 – 2014 byl členem Orchestrální akademie České filharmonie.

Libor Soukal se narodil v Kolíně, vystudoval Vojenskou Konzervatoř v Roudnici nad Labem, Pražskou konzervatoř u Jiřího Formáčka a Hudební akademii múzických umění v Praze u prof. Františka Hermana a prof. Jiřího Seidla. Od roku 2000 je sólofagotistou orchestru Státní opery Praha a Symfonického orchestru Českého rozhlasu od roku 2008. Pravidelně natáčí pro Český rozhlas a spolupracuje s Pražským dechovým oktetem.

Herec Svatopluk Schuller vystudoval pražskou DAMU, obor činoherní herectví. Mimo stálého angažmá v divadlech v Mostě a pražském ABC, účinkoval i na pódiu Národního divadla, Hudebního divadla Karlín nebo divadla Montmartre. Je zakladatelem pražského Divadla Litera. V současné době se věnuje především hlasovému projevu a práci s mikrofonem. Pravidelně také účinkuje v Českém rozhlase. Od r. 2015 spolupracuje s Plzeňskou filharmonií a zabývá se propojením slova a hudby. Připravuje dětské pořady a slovem provází koncerty.

Trio Českého rozhlasu obléká firma Blažek  

Koncert je soušástí koncertního abonentního cyklu Klasická hudba a MY
Koncert je součástí koncertní sezóny Kruhu přátel hudby při Tylově domě 2022

Program koncertu

 

Lukáš Pavlíček – hoboj | Lukáš Dittrich – klarinet | Libor Soukal – fagot

Svatopluk Schuller – recitace

LUDWIG VAN BEETHOVEN  (1770–1827)

Trio C dur pro hoboj, klarinet a fagot op. 87

Allegro – Adagio – Scherzo

 

ANTONÍN DVOŘÁK (1841–1904)

Oči lásky

 

BOHUSLAV MARTINŮ (1890–1959)

Madrigal pro hoboj, klarinet a fagot H. 266

 

JACQUES IBERT (1890–1962)

Pět kusů pro dechové trio (1936)

__________

BOHUSLAV MARTINŮ (1890–1959)

Loutky – Kolombína tančí

 

LEOŠ JANÁČEK (1854–1928)

Po zarostlém chodníčku (výběr)

(arr. pro dechové trio Tomáš Ille)

  

TOMÁŠ ILLE (*1971)

Přísloví Šalamounova

Melodram pro hoboj, klarinet, fagot a recitátora

 

Tylův dům

KULTURNÍ CENTRUM

 

Vrchlického 53, 572 01 Polička

příspěvková organizace
IČ: 67441025

Telefon: (+420) 461 725 204
Email: tyluvdum@tyluvdum.cz
Datová schránka: weptmue
Číslo bankovního účtu: 207501494/0600
Oficiální web: www.tyluvdumpolicka.cz

 

Základním posláním Tylova domu je podpora rozvoje kultury, podpora kulturních a tvůrčích aktivit občanů v regionu se zřetelem k oblasti neprofesionálních uměleckých aktivit, podpora tvůrčích aktivit a vzdělanosti dětí a mládeže.

 

Děkujeme za přízeň a přejeme vám skvělé kulturní zážitky.

 

Tým Tylova domu

REKLAMNÍ PARTNEŘI

Copyright © Tylův dům, 2021 - 2023. Built by BFT.