Viento Marero Duo

ÚTERÝ 19. 09. 2023 v 19:00 h

Vstupné

140 Kč dospělí

70 Kč děti / studenti / senioři 60+ / ZTP

Manželé Mecovi spolu hrají od roku 2009. Na VŠMU v Bratislavě studovali komorní hru u prof. Jozefa Zsapky. Členové dua celoročně studují skladby českých i zahraničních autorů z koncertují jak v ČR, tak v zahraničí: Slovensko, Polsko, Litva, Německo, Itálie. Odehráli spolu přes 170 koncertů. Byli pozváni na hudební akce a festivaly: Mezinárodní gitarový festival Modra (SK), Rýmařovský hudební festival, Kytarové dny Uničov, Brossmannův festival duchovní hudby, Vizovické zámecké léto Aloise Háby, Veselská ozvěna, Nedeľné matiné (SK), Předplatného pro milovníky krásné hudby – Opava, Stříbrnoskalické hudební léto, koncerty v rámci KPH a další. V roce 2017 vydali debutové CD, nahrané v Českém rozhlase a vydané ve vydavatelství Stylton, obsahující originální skladby pro flétnu a kytaru. V roce 2020 založili notové vydavatelství a vydávají vlastní úpravy skladeb. Čistě z vlastních úprav také vzniklo v roce 2022 další CD „Metamorphosis“. Duu byly věnovány skladby od Evgeny Irshaie (SK), Michalise Andronikou (GR) a Alexandre Glizé (FR).

Na mistrovských kurzech získali zkušenosti od umělců: Duo Zsapka, Alvaro Pierri, Mie Ogura + Atanas Ourkouzounov, Marcin Dylla, Marek Nosal, Alina Gruszka

Michaela Meca – příčná flétna

Narozena v roce 1988 v Ostravě, kde navštěvovala Janáčkovu konzervatoř u MgA. Jiřího Bystroně. U MgA. Bystroně pokračovala bakalářským studiem na Ostravské univerzitě v Ostravě. Zúčastnila se mistrovských kurzů u flétnistů např.: V. Kunt, C. Nováková, E. Haupt, P. Bernold. Byla vybrána na stáž v rámci Erasmu na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber Dresden, kde ji vyučoval prof. Stephane Réty. Magisterské studium absolvovala na VŠMU v Bratislavě u prof. Dagmar Zsapkové. Nyní působí jako pedagog v ZUŠ Bruntál.

Jiří Meca – klasická kytara

Pochází z Opavy, kde navštěvoval ZUŠ Václava Kálika u p.uč. Jarmily Bystroňové. V kytarovém i hudebním vývoji mu velmi pomohli tatínek Petr a dědeček Jiří, kteří jsou také pedagogy kytary. Absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě pod vedením MgA. Ondřeje Gilliga. Účastnil se finále mezinárodních soutěží v Kutné Hoře a v Dolném Kubíně, různých festivalů a mistrovských kurzů pod vedením kytaristů: P. Steidl, M. Mysliveček, L. Kuropaczewski, B. Radojkovič, P. Pegoraro, J. Wagner, T. Offermann, A. Gruszka, M. Dylla, M. Wesely, M. Nagy, P. Saidl, H. Käppel, C. Marchione, P. Zalewski, A. Miolin, Z. Dukič, A. Mesirca, A. De Vitis, C. Cotsiolis, R. Smits. Bakalářské i magisterské studium absolvoval na VŠMU v Bratislavě u prof. Jozefa Zsapky. Byl vybrán ke studiu v rámci Erasmu na Akademii Mzycznou im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, kde studoval u ad. dr. hab. Marka Nosala. Jiří Meca působí jako pedagog v ZUŠ Bruntál s na konzervatoři v Opavě, působí jako okresní metodik okresu Bruntál a krajský metodik za Moravskoslezský kraj. Vede semináře DVPP na témata: „Tréma, fyzická i psychická pódiová příprava“ a „Alternativa metodiky výuky začínajících žáků, zaměřena na dechové a uvolňovací cvičení“, semináře pro děti a studenty na téma: „Historie kytary s důrazem na 19. století“. Hraje na kytary: Masaki Sakurai a Petr Vančata, má sbírku romantických kytar, na které uvádí sólové koncerty složené ze skladeb 19. století.

Program koncertu

(změna programu vyhrazena)

 

Jacques Ibert (1890 – 1962)
Paraboles – I.

 

Béla Bartók (1881 – 1945)
arr. Arthur Levering
Rumunské tance

Joc cu bâta
Brâul
Pê-loc
Buciumeana
Poarga româneasca
Marunţel

Arthur Honegger (1892 – 1955)
arr. Jiří Meca
Romance

 

Ľuboš Bernáth (*1977)
Sonáta č. 1 in E

Allegretto misticamente
Sarabanda
Toccata
Lamento e Finale

 

Luigi Legnani (1790 – 1877)
Duetto concertante, Op. 23

Allegro maestoso
Moderato

 

Sylvie Bodorová (*1986)
Pohádky jen tak

I. Vivace giovialmente: Jak – pak – tak

 

Szymon Gołąbek (*1986)
Tierra del Fuego

Invitacion
Vals peruano
Danza carioca
Tango
Festival de samba

Tylův dům

KULTURNÍ CENTRUM

 

Vrchlického 53, 572 01 Polička

příspěvková organizace
IČ: 67441025

Telefon: (+420) 461 725 204
Email: tyluvdum@tyluvdum.cz
Datová schránka: weptmue
Číslo bankovního účtu: 207501494/0600
Oficiální web: www.tyluvdumpolicka.cz

 

Základním posláním Tylova domu je podpora rozvoje kultury, podpora kulturních a tvůrčích aktivit občanů v regionu se zřetelem k oblasti neprofesionálních uměleckých aktivit, podpora tvůrčích aktivit a vzdělanosti dětí a mládeže.

 

Děkujeme za přízeň a přejeme vám skvělé kulturní zážitky.

 

Tým Tylova domu

REKLAMNÍ PARTNEŘI

Copyright © Tylův dům, 2021 - 2024. Built by BFT.