PODZIM 2022

Divadelní abonmá

PRODEJ PŘEDPLATNÉHO

Podzim 2022

Výhody předplatného

Komfort stálého místa v hledišti pro každou ze tří divadelních her v abonmá.

Abonentní průkaz je přenosný, lze jej darovat, zapůjčit.

Exkluzivně zvýhodněná cena vstupenky na jednotlivá divadelní představení.

Ceník půlročního předplatného

1.200 Kč … 1. – 6. řada

1.110 Kč  … 7. – 11. řada

1.020 Kč … 12. a 13. řada + čelní balkon

Zahájení prodeje předplatného

01. 06. 2022 v 13:00

Ukončení prodeje předplatného

27. 06. 2022 v 12:00

Objednávka předplatného

tyluvdum@tyluvdum.cz | (+420) 739 451 369

OSOBNĚ V KANCELÁŘI TYLOVA DOMU
každé pondělí a středu od 01. 06. do 27. 06. 2022

PONDĚLÍ   9 – 12 hod.
STŘEDA   10 – 12 hod. (mimo úřední hodiny po telefonické domluvě)

Možnosti úhrady předplatného

HOTOVĚ / PLATEBNÍ KARTOU V KANCELÁŘI TYLOVA DOMU

PŘEVODEM NA ÚČET

FAKTUROU NA ZÁKLADĚ PÍSEMNÉ OBJEDNÁVKY (PRO ORGANIZACE)

Vyzvednutí abonentního průkazu

V kanceláři Tylova domu při osobní objednávce

nebo (nejpozději) před prvním představením nové sezóny

VELKÁ ZEBRA ANEB JAK ŽE SE TO JMENUJETE?

JEAN-JACQUES BRICAIRE, MAURICE LASSAYQUES

Divadlo Palace

Christian má „nemoc“. S každou ženou vydrží jen chvíli. Byl ženatý s Gisele, ale po čase na něj padla hrůza a pocítil nepřekonatelnou potřebu utéct. Aby své svědomí alespoň částečně utišil, uzavřel ve prospěch své ženy vysokou životní pojistku a předstíral, že se na rybách utopil.

Tento trik úspěšně použil v životě dvakrát a právě se ho chystá zrealizovat potřetí. Jenomže tentokrát mu osud postaví do cesty problém v podobě přítele z dětství, který ho pozná podle náhodné fotografie v novinách a navštíví ho.

Christian, který měl vždy vše dopodrobna naplánováno, musí najednou improvizovat a ke své hrůze se ocitá tváří v tvář se svými „vdovami“ i novou snoubenkou. Podaří se mu tuto nezávidění hodnou situaci zvládnout i potřetí?

Herecké obsazení: Ondřej Vetchý, Kaira K. Hrachovcová / Jitka Ježková, Jaromír Dulava, Dana Černá, Martina Hudečková, Zdeněk Vencl / Jiří Štrébl / Zdeněk Velen

NA POSLEDNÍ CHVÍLI

RAY COONEY

Agentura Harlekýn

S anglickým humorem řeší povedený tatínek velký malér.

Londýnský taxikář John Brown si dvacet let tajně užívá života se dvěma manželkami. Povedený tatínek má s jednou syna Gavina a s druhou má dceru Vicki. Ti dva mladí se seznámí na internetu a chtějí se osobně poznat. Jejich otec se jim v tom snaží se svým přítelem Stanleyem narychlo a s vypětím všech sil zabránit. Výsledkem je veletok neuvěřitelných typicky cooneyovských zmatků a improvizací v duchu nejlepších tradic anglické komedie, které uspokojí každého – kromě Johna Browna.

Slavný britský autor Ray Cooney je přezdívaný jako mistr frašky (např. Prachy? Prachy!,  Rodina je základ státu aj.). Volné pokračování jeho úspěšné komedie „Jeden a jedna jsou tři“ uvedeme v české premiéře.

Herecké obsazení: Václav Vydra, Josef Carda / Martin Zahálka, Daniel Kadlec / Miroslav Sabadin, Karolína Vágnerová / Barbora Vágnerová, Vlasta Žehrová / Kamila Špráchalová, Jana Boušková / Zuzana Slavíková, Miloslav Mejzlík / Martin Hruška

DÁMSKÁ ŠATNA

ARNOŠT GOLDFLAM

Divadlo U Valšů

Jestlipak víte, která místnost v divadle je opravdu ta nejdůležitější a kde se všechno probírá, ovlivňuje a rodí? Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je právě dámská šatna. Právě tam nahlédneme do osudů čtyř hereček. Trudu s malou dcerou již po několikáté opouští manžel. Do života Marie právě vstupuje nový muž. Mladičká Klára touží po roli a nejstarší Líza řeší smysluplnost hereckého poslání. Přijďte si užít laskavý autorův humor a mistrovství všech hereček.

Slovo autora: „Já rád, píšu pro ženy, pro herečky. Jednak proto, abych se v nich vůbec vyznal a pak taky proto, že jsem si oblíbil jejich myšlení, reakce, jejich životy. Vždyť ony se jednak učí texty, zkouší, pak hrají v divadle, čili dělají svou náročnou práci, doma pak se často starají o děti, domácnost, často i manžela a přece zůstávají krásné, přemýšlivé, výborné herečky- a my, muži jim ani mnohdy nestačíme! A to možná toho zdaleka neděláme tolik, co ony. Proto jsem napsal Dámskou šatnu. Jako poděkování herečkám za jejich snahu, péči, práci, starosti, za všechno- zvláště herečkám na oblasti,… Chtěl jsem vyprávět o jejich osudech, jak jsem je za léta divadelního života poznal. Dámská šatna je malý pohled do zákulisí, do každodenních životů a do divadelní práce. Tak snad jsem Vám ty herečky maličko přiblížil, lidsky i profesně, a Vy je poznáte tak, jak jste je doposud možná ani neznali. A ještě mám malou naději, že se i trošku pobavíte!“

Váš Arnošt Goldflam.

Herecké obsazení: Daniela Kolářová, Dana Batulková, Evellyn Pacoláková, Petra Tenorová

ČTVRTEK 06. 10. v 19:00 h

Velká zebra
aneb Jak že se to jmenujete?

Hra v rámci abonmá PODZIM 2022

ČTVRTEK 24. 11. v 19:00 h

Na poslední chvíli

Hra v rámci abonmá PODZIM 2022

PROSINEC 2022

Dámská šatna

Hra v rámci abonmá PODZIM 2022

Tylův dům

KULTURNÍ CENTRUM

 

Vrchlického 53, 572 01 Polička

příspěvková organizace
IČ: 67441025

Telefon: (+420) 461 725 204
Email: tyluvdum@tyluvdum.cz
Datová schránka: weptmue
Číslo bankovního účtu: 207501494/0600
Oficiální web: www.tyluvdumpolicka.cz

 

Základním posláním Tylova domu je podpora rozvoje kultury, podpora kulturních a tvůrčích aktivit občanů v regionu se zřetelem k oblasti neprofesionálních uměleckých aktivit, podpora tvůrčích aktivit a vzdělanosti dětí a mládeže.

 

Děkujeme za přízeň a přejeme vám skvělé kulturní zážitky.

 

Tým Tylova domu

Copyright © Tylův dům, 2021 - 2022. Built by BFT.