PODZIM 2023

Divadelní abonmá

PRODEJ PŘEDPLATNÉHO

Podzim 2023

BONUS K PŘEDPLATNÉMU

VSTUP ZDARMA NA VŠECHNA PŘEDSTAVENÍ XIII. ROČNÍKU ZÁKREJSOVY POLIČKY

Výhody předplatného

Komfort stálého místa v hledišti pro každou ze tří divadelních inscenací v abonmá.

Abonentní průkaz je přenosný, lze jej darovat, zapůjčit.

Exkluzivně zvýhodněná cena vstupenky na jednotlivá divadelní představení.

Ceník půlročního předplatného

1.440 Kč … 1. – 6. řada

1.350 Kč … 7. – 11. řada

1.260 Kč … 12. a 13. řada + čelní balkon

Zahájení prodeje předplatného

26. 06. 2023

Ukončení prodeje předplatného

31. 07. 2023

Objednávky a platby předplatného

tyluvdum@tyluvdum.cz | (+420) 739 451 369

DOVOLUJEME SI VÁS UPOZORNIT, ŽE Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ NENÍ MOŽNÉ ABONENTKY ZAKOUPIT PO UPLYNUTÍ STANOVENÉHO TERMÍNU PRODEJE ABONMÁ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

OSOBNĚ – platba hotově / platební kartou v kanceláři Tylova domu v těchto termínech:

STÁVAJÍCÍ ABONENTI: 26. – 30. 06. 2023  PO – PÁ 8 – 12 / 14 – 17 hod.
NOVÍ ABONENTI: 11. – 14. 07. 2023  ÚT – PÁ 8 – 12 / 13 – 16 hod.

E-MAILEM (TELEFONICKY) – platba převodem na účet Tylova domu při objednání v termínu:

STÁVAJÍCÍ ABONENTI: 26. 06. – 09. 07. 2023
NOVÍ ABONENTI: 11. 07. – 31. 07. 2023

ORGANIZACE – platba fakturou na základě písemné objednávky v termínu:

STÁVAJÍCÍ ABONENTI: 26. 06. – 09. 07. 2023
NOVÍ ABONENTI: 11. 07. – 31. 07. 2023

Vyzvednutí abonentních průkazů

OSOBNÍ OBJEDNÁVKA – průkaz předán při úhradě abonmá

E-MAILOVÁ OBJEDNÁVKA – vyzvednutí po úhradě abonmá kdykoliv během otevírací doby Tylova domu nebo po telefonické domluvě i mimo otevírací dobu (nejpozději v den 1. představení nové sezóny do 18:30 hod.)

KVARTET

RONALD HARWOOD

Divadlo Bez zábradlí

I stárnout se dá s humorem a grácií! O tom vás přesvědčí kvartet bývalých pěveckých hvězd v této britské komedii.

Penzion pro vysloužilé operní umělce je poslední štací někdejších pěveckých virtuózů, Cissy,Wilfa a Reggieho. Příchod jejich bývalé kolegyně, slavné sopranistky Jean, která byla krátký čas Reggieho manželkou, rozvíří jinak poklidnou hladinu jejich životů. Plán zazpívat na tradičním koncertu k výročí narození Verdiho kvartet z Rigoletta je ohrožen. Přenesou se bývalí přátelé přes někdejší neshody a zášť? Podaří se jim sladit v zájmu hudby své odlišné povahy? Lze aspoň na chvíli zastavit čas a vzkřísit zašlou slávu?

V křehké hře s velkou dávkou typicky britského humoru se dojemně, ale bez laciného sentimentu, hovoří o lidech, kteří možná už mají produktivní věk za sebou, ale neztrácejí touhu žít, vůli něco udělat a hlavně snít.

Laskavá komedie slavného britského dramatika a oscarového scénáristy Ronalda Harwooda o umění stárnout a nesmrtelnosti ducha.

Herecké obsazení: Veronika Freimanová, Rudolf Hrušínský, Jana Švandová, Zdeněk Žák

LINDA

PENELOPE SKINNER

Agentura Divinus Kateřiny Brožové

Svižná konverzační hra představuje svou titulní hrdinku v komplexním světle, silnou i chybující, rozhodně ale jako někoho, kdo si zaslouží vaši pozornost. Hra je plná napětí, ale i humoru odrážející náš každodenní život a problematické vztahy.

Linda je úspěšná žena v nejlepších letech, manažerka v kosmetické firmě. Jednoho dne ji ale začne šlapat na paty mladší kolegyně a Lindě se postupně začne hroutit celý svět. Podporu hledá u svého manžela, ale jak brzy pochopí, ani tam nenajde zastání. Život, který vedla ještě před pár dny, se rázem mění v pouhou iluzi, vše se s nečekanou rychlostí vymyká kontrole jak v práci, tak v rodině.

Herecké obsazení: Kateřina Brožová, Aleš Procházka, Šárka Vaculíková, Sabina Rojková, Otakar Brousek ml., Jiří Roskot, Markéta Děrgelová / Vendula Fialová, Barbora Poláchová / Iva Vejražková

SCÉNY Z MANŽELSKÉHO ŽIVOTA

INGMAR BERGMAN

Agentura Harlekýn

Milostné vztahy procházejí nejrůznějšími fázemi… Jeden z nejúpřímnějších milostných příběhů v dějinách umělecké tvorby předvádí všechny polohy milostného vztahu, od okouzlení až po brutální rvačku. Vyjadřuje však také naději, že ti, co spolu prožili život, jsou svázáni něžným poutem a jeden pro druhého se nikdy nemohou stát cizinci.

Univerzitní vědec Johan a právnička Marianne představují dokonalý manželský pár se skvělou minulostí a nadějnou budoucností. Pod tímto povrchem však číhají problémy, které jednoho dne prolomí křehkou skořápku dlouholetého vztahu. Rozpad manželství znamená vzdalování se a opětovné bouřlivé setkávání, nedokážou žít spolu ani bez sebe, tajně se schází jako milenci..

V roce 1972 natočil slavný švédský režisér Ingmar Bergman film o rozporuplném vztahu muže a ženy v manželství a učinil tak s překvapivou pravdivostí a otevřeností. Scénář napsal pro herečku Liv Ullmannovou po odeznění jejich hlubokého vztahu. Jejím filmovým partnerem byl Bergmanův dvorní herec Erland Josephson.

“Napsat toto dílo mi trvalo tři měsíce, ale potřeboval jsem k tomu zkušenosti z velkého úseku svého života. Texty jsem psal bez ohledu na to, jaké bude při jejich případné realizaci použito médium, asi tak, jako Bach psal své cembalové sonáty (aniž bych se s ním chtěl srovnávat). Může je hrát smyčcový kvartet, dechový orchestr, kytara, varhany nebo klavír. Vypadá to jako divadlo, ale stejně dobře to může být film, televize nebo jenom četba” píše Bergman.

Následkem uvedení Scén ve Švédské televizi citelně stoupla rozvodovost švédského obyvatelstva. I ti, kdo dlouho čekali a váhali, se po jejich shlédnutí konečně „rozhoupali“ a rozhodli se řešit svou situaci. Režiséra, který je k tomu inspiroval, si ovšem mnozí diváci spletli s manželskou poradnou: volali mu a chtěli se s ním radit o svých soukromých problémech, takže mu nakonec nezbylo než nechat si změnit telefonní číslo.

V jednom z rozhovorů, které poskytl nedlouho před svou smrtí, Bergman označil svůj dřívější enormní zájem o ženské pohlaví a četné milostné eskapády za „velkou chybu“. Stejně tak chybují i jeho postavy Johan a Marianne. Ale chybovati je jak známo lidské.

Herecké obsazení: Michaela Badinková, Michal Dlouhý, Kamil Halbich / Vasil Fridrich, Barbara Lukešová / Lenka Zbranková

ÚTERÝ 31. 10. v 19:00 h

Kvartet

Hra v rámci abonmá PODZIM 2023
Vstupné 580 Kč / 550 Kč / 520 Kč

NEDĚLE 19. 11. v 19:00 h

Linda

Hra v rámci abonmá PODZIM 2023
Vstupné 580 Kč / 550 Kč / 520 Kč

PONDĚLÍ 11. 12. 2023 v 19:00 h

Scény z manželského života

Hra v rámci abonmá PODZIM 2023
Vstupné 580 Kč / 550 Kč / 520 Kč

Tylův dům

KULTURNÍ CENTRUM

 

Vrchlického 53, 572 01 Polička

příspěvková organizace
IČ: 67441025

Telefon: (+420) 461 725 204
Email: tyluvdum@tyluvdum.cz
Datová schránka: weptmue
Číslo bankovního účtu: 207501494/0600
Oficiální web: www.tyluvdumpolicka.cz

 

Základním posláním Tylova domu je podpora rozvoje kultury, podpora kulturních a tvůrčích aktivit občanů v regionu se zřetelem k oblasti neprofesionálních uměleckých aktivit, podpora tvůrčích aktivit a vzdělanosti dětí a mládeže.

 

Děkujeme za přízeň a přejeme vám skvělé kulturní zážitky.

 

Tým Tylova domu

REKLAMNÍ PARTNEŘI

Copyright © Tylův dům, 2021 - 2023. Built by BFT.