POLIČKA JAZZ

Zveme Vás na festival

Polička Jazz Festival 2023

Zveme Vás na 26. ročník jazzového festivalu, který se uskuteční ve dnech 19., 21. a 22. dubna 2023.

Předprodej vstupenek: Informační centrum Polička

Zahájení předprodeje: 08. 12. 2022

STŘEDA 19. 04. v 19:00 h

 

KONCERT V BARVÁCH SEMAFORU (CZ)

Petr Macháček a Dáša Zázvůrková – zpěv, Jakub Šafr – klavír, Jan Greifoner – kontrabas, Rudolf Musil – klarinet, saxofon, zpěv

Pořad složený z nejznámějších hitů Semaforu vzdává především hold autorské dvojici Jiří Suchý a Jiří Šlitr. V podání zpěváků divadla Semafor za doprovodu tria předního swingového klavíristy Jakuba Šafra uslyšíme písně z legendárních her, jakými byly Dobře placená procházka, Kdyby tisíc klarinetů, Zločin v šantánu a další. Hity jako Tereza, Kolena, Tak abyste to věděla, Nevyplacený blues, Pramínek vlasů a mnoho dalších zahájí letošní jazzový festival.

VSTUPNÉ NA ZAHAJOVACÍ KONCERT:
300 Kč / 270 Kč / 240 Kč
150 Kč / 135 Kč / 120 Kč (studenti/senioři 60+/ZTP a ZTP/P)

PÁTEK 21. 04. v 19:00 h

BRIAN CHARETTE ORGAN TRIO: SOULMATES (USA/CZ)

Brian Charette (USA) – varhany, Libor Šmoldas (CZ) – kytara, Tomáš Hobzek (CZ) – bicí

Když se před lety setkali kytarista Libor Šmoldas, bubeník Tomáš Hobzek a newyorský varhaník Brian Charette, bylo všem jasné, že vzniká výjimečné uskupení hudebně spřízněných osobností. Jejich hudba spojuje hloubku moderního jazzu a syrový život harlemských předměstí. Úspěšné trio více než deset let společně koncertuje a natočilo alba Soulmates (2013) a Story Unfolds (2018).

Brian Charette je držitel nominace na cenu Grammy a hudebník, kterého označil časopis Jazz Times za jednoho z nejlepších hráčů na Hammond varhany nové generace. Pro renomovanou společnost Steeple Chase natočil úspěšná alba, spolupracoval s řadou předních jazzových muzikantů, mj. přes dvacet let hrál s Laczem Deczim.

Libor Šmoldas, kytarista, skladatel a pedagog, je kritiky označován za jednoho z nejlepších jazzových hudebníků naší současné scény. Na svém kontě má mnoho koncertů po celém světě, šest vlastních alb i řadu dalších, na kterých spolupracoval s předními muzikanty nejen amerického jazzu.

Tomáš Hobzek, nepřehlédnutelný jazzový bubeník, koncertuje a nahrává s mnoha tuzemskými i zahraničními osobnostmi a uskupeními. Vydal sólové album Stick It Out, na desítkách dalších pak spolupracoval.

THE LOOP JAZZ ORCHESTRA: THE BLUES BROTHERS (USA/CZ)

The Loop Jazz Orchestra (CZ): Vít Pospíšil – klávesové nástroje, umělecký vedoucí, David Fárek, Bharata Rajnošek – saxofony, Ondřej Konrád – foukací harmonika, Jan Hasenöhrl, Roman Kubát – trubky, Štěpán Janoušek – trombon, Lukáš Chejn – kytara, Tomáš Uhlík – basová kytara, Stanislav Vít – perkuse, Michael Nosek – bicí

Na koncertě zazní skladby z americké hudební komedie The Blues Brothers, kterou v roce 1980 natočil režisér John Landis. Tento snímek ve své době vydělal v kinech po celém světě přes 115 milionů dolarů a stal se kultovní klasikou hudebních komedií.

Za doprovodu The Loop Jazz Orchestra, skládajícího se z předních osobností českého jazzu, se představí sólisté z amerického Jeremy Winston Chorale – Candace Potts, LaVonte Heard a William Ramsey. Společně zahrají mj. Sweet Home Chicago, Gimme Some Lovin‘ nebo Who’s Making Love …

VSTUPNÉ NA PÁTEČNÍ VEČER:

300 Kč (sezení) / 200 Kč (stání/balkon)

150 Kč studenti/senioři 60+/ZTP a ZTP/P (sezení)

SOBOTA 22. 04. v 19:00 h

FRANTIŠEK UHLÍŘ SEPTET: STORY OF MY LIFE (CZ/UK)

František Uhlíř – bass, František Tomšíček – trumpeta, Přemek Tomšíček – pozoun, Andy Schofield – alt saxofon, Suzanne Higgins – tenor saxofon, Stanislav Mácha – piano, Marek Urbánek – bicí

Jazzový kontrabasista František Uhlíř je nepřehlédnutelnou osobností naší jazzové scény více než čtyři desítky let. Spolupracoval s legendárními uskupeními a hudebníky (Viklický, Deczi, Stivín, Růžička, Koubková, Lipa), působil jako člen řady mezinárodních jazzových projektů. V roce 1987 založil vlastní kapelu František Uhlíř Team, která s obměnami vystupuje dodnes. Do Poličky přijíždí se šesticí zkušených muzikantů, mezi kterými jsou i tenorsaxofonistka Suzanne Higgins a altsaxofonista Andy Schofield, britští hudebníci trvale působící v Praze. Na koncertě představí skladby z autorského alba Story Of My Life – Music For Septet, které natočil a vydal v roce 2020.

COTATCHA ORCHESTRA feat. LENKA DUSILOVÁ (CZ)

 

Jiří Kotača – vedoucí, Jan Kozelek, Jan Přibil a Jaroslav Konečný – trumpety, Marek Kotača, Radek Zapadlo, Petr Smékal, Ivan Podhola a Radim Hanousek -saxofony, klarinety, Matthias Zeindlhofer, Jan Galia, Ivan Melin a Michal Motýl -trombony, Martin Konvička – piano, Kamil Slezák – bicí, Peter Korman – kontrabas

Na závěr festivalu se představí nepříliš časté výjimečné spojení oceňovaného big bandu Cotatcha Orchestra s devítinásobnou držitelkou Cen Anděl Lenkou Dusilovou.

Mezinárodní big band Cotatcha Orchestra založil před osmi lety trumpetista a skladatel Jiří Kotača s vizí hrát neotřelou a originální bigbandovou hudbu. Kapela má na svém kontě spoustu projektů s tuzemskými i zahraničními umělci jako jsou Ilja Reijngoud, Mar Vilaseca, Daniel Caccia či Géraldine Schnyder. V roce 2020 orchestr vydal své debutové album Bigbandová elektronika, které získalo nominaci na Cenu Anděl a vyhrálo anketu Česká jazzová sklizeň ČRo Jazz za rok 2020.

Na této desce také začala příležitostná spolupráce s Lenkou Dusilovou, která byla hostem singlu Billy’s Pilgrimage. V době koronavirových lockdownů začaly vznikat zárodky společných skladeb. Autorské novinky budou tvořit páteř koncertu v Poličce, doplní je několik kompozic z alba Bigbandová elektronika. Propojení nezaměnitelného hlasu Lenky Dusilové s šestnáctičlenným tělesem v jejich autorské tvorbě slibuje nevšední zážitek.

Upozornění: nejedná se o koncert Lenky Dusilové a jejího vlastního repertoáru.

VSTUPNÉ NA SOBOTNÍ VEČER:

300 Kč (sezení) / 200 Kč (stání/balkon)

150 Kč studenti/senioři 60+/ZTP a ZTP/P (sezení)

Doprovodný program

19. 04. – 18. 06. 2023 | Tylův dům

VÝSTAVA: OZVĚNY HUDEBNÍHO NEBE

Kresby Marie Plotěné

Brněnská kreslířka, karikaturistka, ilustrátorka a malířka představí nevšední, úsměvný pohled nejen na svět hudby.

Tylův dům

KULTURNÍ CENTRUM

 

Vrchlického 53, 572 01 Polička

příspěvková organizace
IČ: 67441025

Telefon: (+420) 461 725 204
Email: tyluvdum@tyluvdum.cz
Datová schránka: weptmue
Číslo bankovního účtu: 207501494/0600
Oficiální web: www.tyluvdumpolicka.cz

 

Základním posláním Tylova domu je podpora rozvoje kultury, podpora kulturních a tvůrčích aktivit občanů v regionu se zřetelem k oblasti neprofesionálních uměleckých aktivit, podpora tvůrčích aktivit a vzdělanosti dětí a mládeže.

 

Děkujeme za přízeň a přejeme vám skvělé kulturní zážitky.

 

Tým Tylova domu

REKLAMNÍ PARTNEŘI

Copyright © Tylův dům, 2021 - 2023. Built by BFT.